Andra Păcurar şi Alexandru Miculescu, de la CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, au câştigat Cupa României la Dans Sportiv

În 14-15 octombrie, a avut loc Cupa României la Dans Sportiv, în cadrul Ghiroda Dance Festival, la Complex Senator. Cupa la categoria Adulți Latino a rămas acasă, la CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, prin perechea Alexandru Miculescu și Andra Păcurar, care s-a clasat pe locul 1.

Cupa României la Dans Sportiv este unul dintre cele mai importante evenimente anuale, fiind organiza de CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, alături de Federația Română de Dans Sportiv. Au participat peste 400 de sportivi din toată țara, chiar și campionii mondiali din 2022 de la categoria de tineret standard, Șerban Clit și Aurora Gioncada, dar și arbitri de elită, cum ar fi Mihai Petre, Marton Somodi, Horia Preda sau Diana Miron.

„Au fost două zile foarte reușite la Cupa României. Atmosfera a fost foarte plăcută și feedback-ul colegilor mei a fost unul extrem de pozitiv. Suntem foarte fericiți de faptul că am putut să organizăm un eveniment atât de frumos și, în același timp, să obținem victoria acasă. Mulțumim tuturor celor implicați în organizarea și în susținerea competiției. Acest nivel de organizare nu ar fi fost posibil fără ajutorul autorităților, al CSC Ghiroda și Giarmata Vii, voluntarilor și participanților care au venit să concureze. Sperăm ca Ghiroda Dance Festival să rămână un eveniment anual, în care să avem ocazia de a oferi un spectacol comunității din Ghiroda”, ne-a declarat Alexandru Miculescu.

Proiectul a fost co-finanțat de Consiliul Județean Timiș.

CITEŞTE ŞI: Jasmina Ciocoiu, trei titluri de vicecampioană europeană!