
Alb-violeții, în cantonament
Fotbaliștii divizionarei a treia Politehnica Timișoara pleacă astăzi în Antalya (Turcia) pentru un cantonament ce se va încheia în 14 februarie.
Pe parcursul acestui stagiu de pregătire echipa alb-violetă va disputa trei jocuri de pregătire.
Componenții lotului și membrii staff-ului tehnic vor fi cazați la Melas Lara Hotel, un stabiliment de cinci stele ce cuprinde, printre altele, două piscine, o sală de fitness, un spa și un centru de wellness.
CITEȘTE ȘI: Tenis de masă. Juniorii de la CSC Dumbrăvița au jucat la Cupa României

Programul partidelor din Turcia este următorul: 6 februarie – Politehnica Timișoara – MKS Czarni Pruszcz Gdanski (locul 9 – Pomerania, L5 Polonia); 8 februarie – Politehnica Timișoara – FC Alay (locul 5 – L1 Kirghizstan); 11 februarie – Politehnica Timișoara – FK Hodonín (locul 2 – seria MSFL, L3 Cehia).
Alb-violeții au disputat până acum trei amicale în această pauză competițională, toate la Timișoara.
Ei au înregistrat victorii cu CSM Caransebeș (scor 5-0), Ahtletico Vinga (2-1) și Unirea Sântana (2-0).


