Alb-violeții, în cantonament

Alb-violeții, în cantonament

Alb-violeții, în cantonament

Fotbaliștii divizionarei a treia Politehnica Timișoara pleacă astăzi în Antalya (Turcia) pentru un cantonament ce se va încheia în 14 februarie.

Pe parcursul acestui stagiu de pregătire echipa alb-violetă va disputa trei jocuri de pregătire.

Componenții lotului și membrii staff-ului tehnic vor fi cazați la Melas Lara Hotel, un stabiliment de cinci stele ce cuprinde, printre altele, două piscine, o sală de fitness, un spa și un centru de wellness.

CITEȘTE ȘI: Tenis de masă. Juniorii de la CSC Dumbrăvița au jucat la Cupa României

poli2 2

Programul partidelor din Turcia este următorul: 6 februarie – Politehnica Timișoara – MKS Czarni Pruszcz Gdanski (locul 9 – Pomerania, L5 Polonia); 8 februarie – Politehnica Timișoara – FC Alay (locul 5 – L1 Kirghizstan); 11 februarie – Politehnica Timișoara – FK Hodonín (locul 2 – seria MSFL, L3 Cehia).

Alb-violeții au disputat până acum trei amicale în această pauză competițională, toate la Timișoara.

Ei au înregistrat victorii cu CSM Caransebeș (scor 5-0), Ahtletico Vinga (2-1) și Unirea Sântana (2-0).


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *