Accident pe centura Timișoarei: opt victime, printre care o șoferiță de 19 ani

Accident pe centura Timișoarei cu opt victime

O tânără de 19 ani a condus un autoturism pe centura Timișoarei dinspre sensul giratoriu de la Giarmata către sensul giratoriu de la Aeroport,iar la un moment dat a intrat în coliziune cu un autoturism,care se deplasa din sensul opus de mers,condus de un bărbat de 42 de ani.

CITEȘTE ȘI: Peste 150 de autovehicule furate, descoperite la punctele de trecere a frontierei din România în 2021. În multe cazuri este vorba despre autoturisme de lux

În urma impactului,cei doi conducători auto cât și o femeie și 5 minori(2 fete și 3 băieți) cu vârste cuprinse între 2 și 13 ani, pasageri în auto condus de bărbatul de 42 de ani, au fost răniți și transportați la spital.

În total sunt 8 victime( 7 din mașina condusă de bărbat și conducătoarea auto de 19 ani). Polițiștii au întocmit un dosar penal sun aspectul săvărșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și continuă cercetările pentru a stabili toate cauzele și împrejurările producerii accidentului.

sursa foto: IPJ Timis


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *