Accident grav în Timișoara

Accident grav în Timişoara. O tânără şoferiţă a ajuns la spital

Accident grav în Timișoara

Un bărbat, în vârstă de 71 de ani, a condus un autoturism pe strada Ovidiu Balea din Timișoara, dinspre Grigore Alexandrescu, iar la un moment dat a efectuat virajul la stânga pe strada Mesteacănului și a intrat în coliziune cu un motociclu care se deplasa regulamentar din sensul opus de mers, condus de un bărbat, în vârstă de 42 de ani, a informat Poliția Timiș.

În urma impactului, conducătorul motociclului a fost rănit și transportat la spital.

Polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

CITEȘTE ȘI: Benzile de circulație de pe Bogdăneștilor și Cetății nu respectă normativele legale pentru lățime (foto/video)


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *