Abonaţi la podium

Alexandru Krepelka 5

Piloţii cluburilor Krepelka Motorsport şi Pro Timiş au obţinut şase clasări pe podium la etapa inaugurală a întrecerilor automobilistice Campionatul Naţional de Time Attack şi Campionatul Naţional de Super Rally.

Cele două competiţii au avut loc sâmbătă, pe străzile din Târgu Mureş, cu participarea a 81 de aşi ai volanului.

Alexandru Krepelka a fost primul la clasa 1 la Time Attack, aceeaşi poziţie ocupând-o şi la clasa 2A de la Super Rally. Pe primul loc s-a clasat şi Marius Hudema, la clasa 3 de la Time Attack.

În acelaşi concurs, de la cluburile menţionate au mai urcat pe podium Zoltan Martincsek (al doilea la clasa open), Sorin Mihoc (al doilea la clasa 2) şi Sergiu Boncalo (al treilea la clasa 2).

Cele două întreceri s-au derulat sub genericul „Trofeul Târgu Mureş”.