Victorioşi la Straja

„Trofeul Straja”, a treia etapă din Campionatul Naţional de Viteză în Coastă, a adus noi rezultate notabile pentru piloţii cluburilor CS Krepelka Motorsport şi Pro Timiş.

A fost o competiţie dificilă, disputată pe o ploaie torenţială, însă aşii volanului au dat măsura valorii lor, spre satisfacţia spectatorilor prezenţi la evenimentul pe patru roţi din judeţul Hunedoara.

Astfel, Alexandru Krepelka s-a clasat pe locul al doilea la grupa 6, iar cu acest rezultat a preluat conducerea clasamentului provizoriu. Mihai Alexandrescu, pe o Dacia 1310 de grupa 2, cu motor de Alpin, s-a impus în clasamentul general de la istorice, în ierarhia generală de la Dacia Revival a fost primul la grupa 2, a mai ocupat prima poziţie la categoriile B2B, 2B istorice şi I2 istorice.

Totodată, Gabriel Conduris s-a clasat pe locul al treilea în clasamentul general de la Dacia Revival şi pe prima poziţie la grupa 1. Cei trei piloţi sunt legitimaţi la CS Krepelka Motorsport.

La prima sa participare în acest sezon automobilistic, Alin Lazăr, de la clubul Pro Timiş, a încheiat pe locul al doilea la clasa 7B şi pe poziţia a treia la grupa 7. La CNVC 2 a participat Zoltan Martincsek, de la CS Krepelka Motorsport, care în ciuda problemelor tehnice întâmpinate, a avut o evoluţie bună.

CITEŞTE ŞI: Execuția de marcaje rutiere pe sensul de mers Lugoj-Timișoara restrânge circulația pe autostrada A1

„Mulţumim Consiliului Judeţean Timiş, sponsorilor privaţi Dan Lazăr (Ducodan), Mirko Peroni (Rossini), Florin Diaconescu (OPR Asfalt), Lucian Perescu (Constructim), Cristian Corlan (Corlan Trans), Adriana Dobriceanu (Rofix), Cornel Creţu (Lic 29), Radu Diaconovici (Girod), Marcel Petrea (Unicorn), Cristian Fedor (Cooglio-XGC), Diana Szijarto (Imi Moni Oil), Remus Suiugan (Imperium), Horaţiu Haţegan (Ecorec-Tim), Călin Otescu (OTE Group), precum şi celorlalţi colaboratori şi susţinători”, ne-a declarat Alexandru Krepelka, pilot şi preşedintele cluburilor Krepelka Motorsport şi Pro Timiş.