Un băiat din vestul ţării şi-a pus capăt zilelor de dorul mamei…

politia 46

Un băiat de 13 ani a fost găsit mort în podul casei sale, luni, 3 mai, în a doua zi de Paşte. Copilul şi-ar fi pus capăt zilelor după ce, în urmă cu o săptămână, mama lui a plecat de acasă, împreună cu fratele mai mic, conform observatornews.ro.

Trupul fără viaţă al băiatului a fost descoperit în jurul orei 15.00, când rudele băiatului au şi sunat la 112. Potrivit sursei, copilul s-a spânzurat în podul casei părinteşti din comuna Roşia, judeţul Bihor.

La faţa locului s-au deplasat poliţiştii Secţiei nr. 1 de Poliţie Rurală Beiuş, în cauză nefiind suspiciuni că băiatul ar fi fost victima unei infracţiuni.

De asemenea, a fost solicitat şi un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă însă, din nefericire, copilul nu a putut fi salvat.

Potrivit unor surse din anchetă, citate de presa locală, băiatul suferise un şoc după ce, din cauza scandalurilor pe care le avea cu soţul ei, mama a plecat de acasă în urmă cu o săptămână, împreună cu fratele lui de 11 ani.

Foto: observatornews.ro


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *