Ca urmare a evenimentului sportiv „The Color Run”, care se desfășoară sâmbătă (sau duminică, în caz de vreme nefavorabilă), între orele 15 – 21, pe bulevardul I. C. Brătianu – strada 20 Decembrie – bulevardul Vasile Pârvan, traseele anumitor mijloace de transport se vor modifica.
CITEȘTE ȘI: Povestea emoționantă a lui Baegku, câinele care și-a ținut în viață stăpâna timp de 40 de ore
Astfel, Expres 3, pe sensul Gara de Nord – Apicultorilor va avea traseul normal până la Catedrala Mitropolitană/Pod Mitopolit Andrei Şaguna – apoi va intra pe traseul modificat – bulevardul Mihai Viteazul – bulevardul Victor Babeş – strada Cluj, şi revine pe traseul normal până la staţia Apicultorilor. Pe sensul Apicultorilor – Gara de Nord, va avea traseul normal până pe Aleea FC Ripensia, apoi pe traseul modificat bulevardul Eroilor de la Tisa – bulevardul Victor Babeş – bulevardul Mihai Viteazul – splaiul Tudor Vladimirescu, şi apoi pe traseul normal, până la Gara de Nord.
Expres 8, între Prinţul Turcesc şi Piaţa Bălcescu, va avea traseul tur – retur: strada Baba Dochia – strada Iepurelui – strada Ştefan cel Mare – bulevardul Eroilor de la Tisa – bulevardul Victor Babeş – bulevardul Mihai Viteazul – Piaţa Bălcescu
Linia 16 troleibuz, pe tronsonul Complexul Studenţesc – strada Traian Grozăvescu (Poşta Mare), va avea traseul liniei 15 troleibuz.
Expres 7 va avea traseul până la Catedrala Mitropolitană, cu capăt de linie la capătul liniilor 33 şi 33barat).
Totodată, ca urmare a desfăşurării Festivalului Plai, până duminică, 12 septembrie, la Muzeul Satului Bănăţean, programul de circulaţie al liniei de autobuz 46 se va prelungi până la ora 24.