Torje a debutat cu gol la Genclerbirligi Ankara

Fotbalistul timişorean Gabriel Torje a debutat cu gol la echipa Genclerbirligi Ankara, învinsă cu 2-1 în deplasare de Altinordu FK, în etapa a 20-a a ligii secunde din Turcia.

Torje, care a plecat liber de contract de la Farul Constanţa în această iarnă, a deschis scorul în minutul 23. Fostul internaţional român a jucat 67 de minute la ultima clasată.

Gazdele au revenit după pauză şi au înscris de două ori, prin Ali Ozgun (min. 50) şi Feyttullah Gurluk (min. 66).

CITEŞTE ŞI: Câtă inconștiență! BMW din Timiș depistat în trafic fără discuri de frână pe spate

Clasamentul se prezintă în felul următor: 1. Eyupspor – 41 de puncte (19 jocuri), 2. Samsunspor – 35p (19j), 3. Bodrumspor – 35p (19j)… 18. Denizlispor – 15p (19j), 19. Genclerbirligi – 7p (19j).