Timișul, sub 100 de noi infectări, în 24 de ore! Topul județelor după noua raportare

Avocat: Angajații nu pot fi obligați să suporte cheltuielile cu teste anti-COVID
Județul Timiș a raportat 95 de noi îmbolnăviri cu coronavirus, înregistrate în ultimele 24 de ore. Județul Cluj a raportat, în ultimele 24 de ore, mai multe cazuri de COVID-19 decât Capitala, care deschide, tradițional, topul zonelor cu cela mai multe noi îmbolnăviri. Clujul a raportat cele mai multe noi îmbolnăviri – 514, urmat de București – 500.
Nici un alt județ nu a raportat peste 200 de cazuri. Doar trei județe – Constanța, Ilfov și Prahova – au raportat în ultimele 24 de ore peste 100 de cazuri de COVID-19.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi și rata de infectare:

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba19447293,74
2.Arad21966733,71
3.Argeș25256862,60
4.Bacău24546882,06
5.Bihor26669793,27
6.Bistrița-Năsăud10929362,51
7.Botoșani13345271,79
8.Brașov41140594,39
9.Brăila12268242,69
10.Buzău11556361,89
11.Caraș-Severin10106202,19
12.Călărași9398421,99
13.Cluj530975146,16
14.Constanța404861663,86
15.Covasna757802,87
16.Dâmbovița21468302,28
17.Dolj24995472,46
18.Galați25578543,15
19.Giurgiu10358262,81
20.Gorj8893171,16
21.Harghita7408121,38
22.Hunedoara21299394,08
23.Ialomița10123412,74
24.Iași40253692,27
25.Ilfov423631327,34
26.Maramureș19758291,17
27.Mehedinți7666192,00
28.Mureș21800672,72
29.Neamț17381382,02
30.Olt13603251,93
31.Prahova320531102,68
32.Satu Mare12298171,76
33.Sălaj10184132,55
34.Sibiu24479533,27
35.Suceava23388370,89
36.Teleorman12545312,92
37.Timiș51382954,20
38.Tulcea7834312,40
39.Vaslui15232371,46
40.Vâlcea15280782,95
41.Vrancea9847211,57
42.Mun. București1710065006,13
43.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

2229*

-624
TOTAL1.008.4902.323

Tabel: stiripesurse.ro


Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

0 Comments

No Comment.