
Timișoara este în finala Cupei României la rugby, după victoria superbă în fața echipei Dinamo București: 13 – 3!
Semifinala s-a disputat, sâmbătă după-amiază, pe stadionul Arcul de Triumf din Capitală, pe un teren extrem de greu, din cauza ploii abundente, gazonul fiind îmbibat cu apă.
Jocul a fost controlat în întregime de formația bănățeană, deși scorul la pauză a fost doar 6-3.
În finala Cupei României se vor înfrunta SCM USV Timișoara și CSM Știința Baia Mare (care a învins în semifinală pe Steaua București, scor 21-19).


