Timișoara este în finala Cupei României la rugby, după victoria superbă în fața echipei Dinamo București: 13 – 3

Timișoara este în finala Cupei României la rugby, după victoria superbă în fața echipei Dinamo București: 13 - 3

Timișoara este în finala Cupei României la rugby, după victoria superbă în fața echipei Dinamo București: 13 – 3!

Semifinala s-a disputat, sâmbătă după-amiază, pe stadionul Arcul de Triumf din Capitală, pe un teren extrem de greu, din cauza ploii abundente, gazonul fiind îmbibat cu apă.

Jocul a fost controlat în întregime de formația bănățeană, deși scorul la pauză a fost doar 6-3.

În finala Cupei României se vor înfrunta SCM USV Timișoara și CSM Știința Baia Mare (care a învins în semifinală pe Steaua București, scor 21-19).

CITEȘTE ȘI: Alb-violeții Timișoarei au meci infernal pe terenul campioanei Dinamo București


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *