doza Arhive - Renaşterea bănăţeană

PUBLICĂ ANUNȚ! Fb Tw
Logo Renasterea Banateana
  • Actualitate
  • Eveniment
  • Administraţie
  • Anchetă
  • Social
  • Economic
  • Politic
  • Cultură/Educaţie
  • Sport
  • Life
  • Externe
  • ANUNȚURI

doza

Valeriu Gheorghiță, numit manager la spitalul SRI

Care este viitorul vaccinării anti-COVID? Valeriu Gheorghiță: Toată strategia de vaccinare, la nivel mondial, se va schimba

15 ianuarie 2022

Valeriu Gheorghiță, coordonatorul campaniei naționale de vaccinare anti-COVID, spune că deocamdată este prematur să se ia în calcul ipoteza unei vaccinări cu doza a patra în România și consideră că în general perspectiva unei vaccinări periodice anti-COVID este neviabilă.

1 comentariu
OMS declară variola maimuței drept urgență sanitară globală

Video! OMS contrează SUA și susține că nu este necesară a treia doză de vaccin

18 august 2021

Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS) a criticat miercuri graba statelor bogate de a administra a treia doză de vaccin contra COVID-19, subliniind că datele nu au demonstrat deocamdată necesitatea unui rapel…

Fără comentarii
Primul proces din România inițiat împotriva Pfizer, MS și Guvernului. O româncă susține că a dobândit o boală care necesită tratament pe viață după ce s-a vaccinat cu Pfizer. Cere daune de 1.000.000 de euro

E nevoie de a treia doză de vaccin anti-COVID. Ipoteza luată în calcul de specialiști

20 iunie 2021

Va fi sau nu va fi nevoie de o a treia doză de vaccin anti-Covid, care ar funcționa ca un booster imunitar? Asta vor să afle majoritatea celor care s-au vaccinat, în condițiile în care noile variante virale ale virusului devin tot mai puternice.

Fără comentarii
Scăpăm de o parte din măsurile RESTRICTIVE | Valeriu Gheorghiță: „Vom intra în această perioadă postpandemică sau de endemie”

Românii vaccinați cu Pfizer ar putea fi chemați din nou la vaccinare, la toamnă. Valeriu Gheorghiță: ”A treia doză, probabil doar pentru anumite segmente de populație”

18 mai 2021

Trei milioane de români care s-au imunizat cu Pfizer ar putea fi chemaţi din nou la vaccinare. Nu chiar acum, dar din toamnă. Se discută tot mai des despre o imunizare anuală, care să ţină pasul cu noile variante ale coronavirusului.

Fără comentarii
vaccin 23

Peste 7.000 de români au făcut Covid după prima doză de vaccin, peste 1.000, după a doua

16 martie 2021

Valeriu Gheorghiță a anunțat marți că peste 7.000 de persoane s-au infectat după administrarea primei doze de vaccin, în timp ce peste 1.000 au făcut Covid-19 după ce au primit ambele doze.

1 comentariu

Cele mai noi articole

Keir Starmer demisionează din funcția de premier al Regatului Unit și lider al Partidului Laburist

Keir Starmer demisionează din funcția de premier al Regatului Unit și lider al Partidului Laburist

Cod galben de inundații în vestul țării

Cod galben de inundații în vestul țării

Aquatim: debite record în rețeaua de canalizare din Timișoara în urma ploilor abundente

Aquatim: debite record în rețeaua de canalizare din Timișoara în urma ploilor abundente

14 grădinițe din Timișoara vor fi dotate cu mobilier nou

14 grădinițe din Timișoara vor fi dotate cu mobilier nou

Europa reduce dependența de gaz cu ajutorul pompelor de căldură. Economii de aproape 10 mld. euro

Europa reduce dependența de gaz cu ajutorul pompelor de căldură

Publicitate Online
sigla-opera
Renasterea Banateana
  • Actualitate
  • Eveniment
  • Administraţie
  • Anchetă
  • Social
  • Economic
  • Politic
  • Cultură/Educaţie
  • Sport
  • Life
  • Externe
  • ANUNȚURI
  • Despre noi
  • Abonament PDF
  • Anunţuri
  • Publicitate
  • Politica de cookie
  • Politica de confidenţialitate
  • Contact

Web design © 2000 - 2026 Renaşterea bănăţeană - Ştiri, anchete şi reportaje – Timișoara.