
Alexandru Rogobete: Cineva a spus să lăsăm mașinile acasă; nu pot lăsa ambulanțele în garaj
Alexandru Rogobete: Cineva a spus să lăsăm mașinile acasă; nu pot lăsa ambulanțele în garaj

Alexandru Rogobete: Cineva a spus să lăsăm mașinile acasă; nu pot lăsa ambulanțele în garaj

Plan Roșu de Intervenție: Opt persoane rănite într-un accident produs în Hunedoara. Autoritățile au activat Planul Roșu de Intervenție după un accident rutier produs sâmbătă într-o localitate din județul Hunedoara. Opt persoane sunt implicate.

Începând de luni (20 septembrie), a fost suplimentat numărul de paturi în zona roșie a Spitalului de Boli Infecțioase și Pneumoftiziologie Dr. Victor Babeș Timișoara.

Mai multe ambulanțe au fost suprinse, într-o imagine, așteptând la rând pentru a preda bolnavi de COVID la Spitalul Județean de Urgență Arad. Una dintre aceste fotografii a fost prezentată și de președintele Consiliului Județean Arad, Iustin Cionca.

O imagine sfâșietoare a fost surprinsă, sâmbătă după-amiază, în curtea Institutului de Boli Infecțioase „Matei Balș” din Capitală, un spital din prima linie COVID-19. Fotografia a fost încărcată de o asistentă a spitalului.

Cinci persoane au fost rănite astăzi, după ce o Ambulanţă care transporta un pacient s-a ciocnit violent cu o maşină, între localităţile Remetea Mare şi Izvin din judeţul Timiş.