SCM Politehnica Timișoara susține două meciuri de verificare în această săptămână

SCM Politehnica Timișoara susține două meciuri de verificare în această săptămână

SCM Politehnica Timișoara susține două meciuri de verificare în această săptămână

Pauza competițională din Liga Națională de Baschet Masculin va fi una activă pentru SCM Politehnica Timișoara.

Echipa pregătită de antrenorul Dragan Petričević va susține două meciuri de verificare în această săptămână, ambele la sala „Constantin Jude”.

Vineri, cu începere de la ora 15, își va măsura forțele cu formația maghiară SZTE-Szedeak Szeged, iar sâmbătă, de la ora 19, va da piept cu selecționata americană Euro-Grades Scouting Combines.

Va urma un alt test, joia viitoare, tot pe teren propriu, cu prim-divizionara CSM Târgu Jiu. Echipa bănățeană își va relua evoluțiile oficiale sub panou pe 6 martie, când va juca la Galați.

CITEȘTE ȘI: Avarie majoră! Mii de timişoreni, de pe zeci de străzi, rămân fără încălzire şi apă caldă


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *