
România a revenit miraculos și a învins-o pe Cehia, scor 29-28, în primul meci al grupei B de la Campionatul European de handbal feminin.
Naţionala tricoloră a învins echipa Cehiei cu scorul de 29-28 (11-13), vineri seara, la Debrecen, în meciul său de debut în Grupa B a EHF EURO 2024, desfășurat în Austria, Ungaria şi Elveţia.
Cehoaicele au controlat aproape tot jocul, au condus chiar și la 6 goluri, însă fetele antrenate de Florentin Pera au avut forța să întoarcă scorul. În minutul 57, România a preluat pentru prima dată conducerea și nu a mai cedat până la final, obținând astfel primele două puncte.
Pentru românce urmează meciul cu Muntenegru, duminică, 1 decembrie, de la ora 19:00.
Sursa foto: GOLAZO.ro



👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏
ROMANIA!!!!
Felicitări!