Rezultate remarcabile ale elevilor unui liceu din Timișoara la Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Rezultate remarcabile ale elevilor unui liceu din Timișoara la Olimpiada Națională de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei

Elevii Liceului de Arte Plastice din Timișoara au participat, recent, la etapa națională a Olimpiadei de Arte Vizuale, Arhitectură și Istoria Artei, desfășurată la Slobozia, întorcându-se acasă cu rezultate remarcabile:

Premiul II la secțiunea Design grafic – Vreme-Moser Theodor (clasa a XI-a, prof. coordonatori Șeroni Darius și Drăgoi-Banciu Eugenia)

Premiul II la secțiunea Modă – Toma Andreea (clasa a XII-a, prof. coordonator Popescu Marioara)

Premiul III la secțiunea Design ambiental – Pepelea Iulia Maria (clasa a XII-a, prof. coordonatori Țuțuraș Ariana și Perciun Radu)

Mențiune la secțiunea Arhitectură – Gavriliuc Raul Cristian (clasa a XI-a, prof. coordonator Junc Ioana-Maria)

Mențiune la Design de produs – Stoian David Andrei (clasa a XI-a, prof. coordonatori Borlean Denisa și Furdea Mihaela)

Diploma Universității Naționale de Arte din București (UNARTE) la secțiunea Design grafic – Dinu Dilara Valentina (clasa a XII-a, prof. coordonatori Șeroni Darius și Furdea Mihaela).

Din lotul de elevii care au reprezentat Liceul de Arte Plastice din Timișoara la această competiție națională au mai făcut parte: Neagoe Irina Alexandra, Gherman Ioana Teodora, Ghemeș Samira Maria, Borca Ruxandra, Darie Nadia Bianca, Rișco D. Florica Beatrice Iuliana, Pintilie Rafael Rareș, Fusian Melisa și Prepeliță Ana-Maria Magdalena.


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *