Regal fotbalistic la Breștea. Participă echipe din Denta, Moravița, Birda, Deta, Variaș, Dudeștii Vechi şi satul gazdă

Regal fotbalistic la Breștea. Participă echipe din Denta, Moravița, Birda, Deta, Variaș, Dudeștii Vechi şi satul gazdă

Satul Breștea, aparținător comunei Denta, găzduiește sâmbătă, 28 iunie, o competiție de fotbal ajunsă la cea de-a 12-a ediție.

„Cupa de vară”, un reper tot mai important pentru sportul-rege din sudul județului Timiș în perioada verii, aliniază la startul ediției din acest an opt echipe. Două sunt din Denta, iar celelalte reprezintă comunitățile din Moravița, Birda, Deta, Variaș, Dudeștii Vechi și, bineînțeles, Breștea.

Participantele au fost distribuite în două grupe de câte patru formații, primele două clasate urmând să avanseze în semifinale.

Meciurile se vor juca pe terenul mare din Breștea, cu reprize de câte 15 minute. Startul competiției va fi dat la ora 9.

„Cupa de vară” este organizată de Primăria Denta și Consiliul Local Denta.

CITEŞTE ŞI: Cristiano Ronaldo a semnat cu Al Nassr și va avea un salariu fabulos


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *