Record trist… Peste 400 de noi infectări cu Covid-19 în Timiş, 6.546 de cazuri în ţară, în ultimele 24 de ore

Lista localităţilor din Timiş în care s-au înregistrat noi infectări cu Covid

Judeţul Timiş a marcat un nou record trist: 406 de noi infectări cu Covid-19 în ultimele 24 de ore. Până astăzi, 30 octombrie, pe teritoriul României, au fost confirmate 235.586 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

CITEŞTE ŞI: Nenorocire la ATI: 917 persoane, în stare gravă. 103 oameni, infectaţi cu Covid-19, au murit

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 6.546 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba48561973,96
2.Arad52821973,02
3.Argeș68381121,04
4.Bacău80772051,99
5.Bihor63171303,02
6.Bistrița-Năsăud2625871,95
7.Botoșani31521011,56
8.Brașov94641492,73
9.Brăila3340461,26
10.Buzău3856701,12
11.Caraș-Severin2586701,84
12.Călărași1647621,04
13.Cluj90053854,3
14.Constanța54901151,55
15.Covasna2186832,23
16.Dâmbovița63851382,15
17.Dolj63163112,63
18.Galați6242921,38
19.Giurgiu1808171,32
20.Gorj2927721,37
21.Harghita2940623,12
22.Hunedoara42081471,96
23.Ialomița2104471,49
24.Iași105813341,94
25.Ilfov5934901,64
26.Maramureș44022182,54
27.Mehedinți2131451,27
28.Mureș50572963,16
29.Neamț59591131,88
30.Olt35061131,21
31.Prahova95691521,85
32.Satu Mare1743781,45
33.Sălaj26131224,31
34.Sibiu51512373,05
35.Suceava92761491,76
36.Teleorman3079962,03
37.Timiș89224064,0
38.Tulcea1466250,95
39.Vaslui4897781,48
40.Vâlcea48881392,31
41.Vrancea3477661,02
42.Mun. București351479003,78
43.137-6*
TOTAL235.5866.546

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns