Performanțe deosebite obținute de gimnastele de la CSȘ 1 Timișoara (foto)

Performanțe deosebite obținute de tinerele gimnaste de la CSȘ 1 Timișoara la Campionatul Național de Ansambluri, competiție desfășurată recent la Brașov.

Sportivele antrenate de Monica Wurtz și Alexandrina Tărtan au obținut două medalii de bronz, reușind o altă clasare aproape de podium, pe locul al patrulea.

Ansamblul Junioare 3 (9-10 ani) cu mingi, în alcătuirea Adam Rosse, Delia Botaș, Carina Soporean, Monica Szabo, Sofia Britcari, a încheiat concursul pe poziția a treia.

Aceeași clasare a reușit-o ansamblul junioare II și I (12-14 ani) cu mingi, format din gimnastele Anastasia Indrieș, Brad Iris Jitariuc, Maria Maier, Maria Prodan, Stella Potages și Laira Crișan.

Pe locul al patrulea a terminat ansamblul junioare IV (7-8 ani) fără obiect, compus din Ana Dorobanțu, Sonia Ionașcu, Elissa Micșa, Daria Popa, Adelina Tomulea, Sophia Wurtz Popa.

CITEŞTE ŞI: A intrat în vigoare ”Legea laptelui”. Obligații pentru producători, procesatori, comercianți și reguli pentru restaurante

Cele două profesoare de la CSȘ 1 Timișoara au ținut să mulțumească părinților care susțin activitatea tinerelor gimnaste, precum și sponsorilor Explorado și Redomar Baia Mare, fără de care nu ar fi fost posibilă deplasare la Brașov pentru Campionatul Național de Ansambluri.