Percheziţii la contrabandişti de ţigări, în Timişoara şi Lugoj. Video

Percheziție domiciliară la Timișoara, într-un dosar de pornografie infantilă. Bărbat arestat preventiv pentru 30 de zile

Percheziţii la contrabandişti de ţigări, în Timişoara şi Lugoj

Polițiștii Secției 7 Rurale Lugoj împreună cu cei din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au pus în executare 11 mandate de percheziție domiciliară, în Timișoara și Lugoj, la persoane bănuite de comiterea infracțiunii de contrabandă.

În urma perchezițiilor, au fost descoperite și ridicate 31.949 pachete cu țigarete (632.980 țigarete), de diferite mărci, provenite din contrabandă.

În cauză, s-a continuat urmărirea penală împotriva a 3 bărbați de 37, 54 și 61 de ani, pentru săvârșirea infracțiunii de “Contrabandă simplă în varianta asimilată”. Față de bărbații de 37 și 54 de ani a fost dispusă măsura reținerii pentru o perioadă de 24 de ore.


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *