Nouă răniți într-un accident produs pe șoseaua de centură a municipiului Arad

Nouă răniți într-un accident produs pe șoseaua de centură a municipiului Arad

Nouă răniți într-un accident produs pe șoseaua de centură a municipiului Arad.

Nouă persoane au fost rănite și au fost transportate la spital în urma unui accident produs vineri seara pe șoseaua de centură a municipiului Arad.

Potrivit ISU Arad, în accident au fost implicate: un microbuz de transport persoane, o autoutilitară și un autoturism.

În total, în accident au fost implicate zece persoane, iar nouă au fost rănite. Victimele sunt stabile, conștiente și cooperante și sunt transportate la spital pentru îngrijiri și investigații de specialitate.

La fața locului au intervenit o autospecială de descarcerare, o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD Terapie Intensivă Mobilă, o ambulanță din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean Arad și autospeciala de transport personal și victime multiple din cadrul Detașamentului de Pompieri Arad.

CITEȘTE ȘI: Investiții de milioane, realizate în 2024 de ABA Banat. Lucrări de anvergură și în 2025

Sursa: (Mediafax)

Foto: ISU Arad


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *