
Minor agresat într-un parc din Dumbrăvița. Un polițist aflat în timpul liber a intervenit la timp
În data de 12 mai 2025, polițiștii Secției 1 Rurale Ghiroda au fost sesizați de o femeie cu privire la faptul că fiul ei, în vârstă de 16 ani, în seara zilei de 10 mai, în jurul orei 22:00, a fost agresat fizic de o persoană mascată, în timp ce se afla într-un parc din localitatea Dumbrăvița.
Până la sosirea echipajului de poliție, agentul șef principal Popescu Viorel, din cadrul Serviciului Rutier-IPJ Timiș, aflat în timpul liber, a intervenit prompt și a reușit să aplaneze conflictul, imobilizând persoana în cauză, respectiv un tânăr, în vârstă de 18 ani, a transmis Poliția Timiș.
În urma probatoriului administrat în cauză, la data de 12 mai 2025, tânărul de 18 ani a fost reținut pentru 24 de ore sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovirea sau alte violențe, fiind introdus în arestul poliției.
Conducerea Inspectoratului de Poliție Județean Timiș apreciază intervenția promptă a agentului șef principal Popescu Viorel, întrucât gestul său reflectă angajamentul ferm față de misiunea de a proteja cetățenii, chiar și dincolo de atribuțiile exercitate în timpul programului.
CITEȘTE ȘI: Tenis de masă. Evoluții apreciate ale sportivilor de la CSC Dumbrăvița la naționalul U15
Sursa foto: IPJ Timiș
În loc de mulțumiri și felicitări mai bine îi dădeați o primă cum era înainte sau salariu de merit cum e mai nou.Atunci ar simții ca este apreciat cu adevărat.Oricum felicitări Vio !!!