Lapte, biscuiți și mere în grădinițele și școlile din Timiș

Lapte, biscuiți și mere în grădinițele și școlile din Timiș

Lapte, biscuiți și mere în grădinițele și școlile din Timiș

Consiliul Județean Timiș a semnat contractele subsecvente pentru distribuirea în școlile și grădinițele din Timiș a produselor lactate, de panificație și a fructelor, transmit reprezentanții instituției.

Distribuirea gratuită, începând cu data de 1 octombrie 2024, către beneficiarii primari ai învățământului se realizează în conformitate cu prevederile legale.

CITEȘTE ȘI: Suspiciuni de fraudă cu Chat GPT a testării județene în Timiș pe platforma Brio

De această măsură vor beneficia preșcolarii din grădinițele cu program normal de 4 ore, elevii din ciclurile primar și gimnazial, care învață în unitățile de stat și private acreditate, precum și în învățământul special.

Pentru anul școlar 2024-2025, la nivelul județului Timiș, firma BISCOTTO este distribuitor al produselor de panificație (biscuiți), SIMULTAN pentru laptele UHT, iar AR LINEA TEA, pentru mere.

Valoarea totală a contractelor se ridică la aproximativ 24,5 milioane de lei.


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *