IPJ Timiș, medaliat cu aur la Campionatul naţional de tenis de masă al MAI

IPJ Timiș, medaliat cu aur la Campionatul național de tenis de masă al MAI

În Sala Olimpică „Gheorghe Bozga” din Bistriţa s-a desfăşurat, recent, etapa finală a Campionatului național de tenis de masă al Ministerului Afacerilor Interne.

I.P.J Timiș a fost reprezentat de către comisar-șef de poliție Curuț Gabriel – coordonatorul Compartimentului Juridic din cadrul IPJ Timiș, și de către agent-șef principal de poliție Oprea Alin – șeful de post al comunei Bara.

Competiţia a fost organizată de Centrul Cultural al M.A.I., împreună cu inspectoratele judeţene de Poliţie, Jandarmi şi pentru Situaţii de Urgenţă din țară, participând peste 110 sportivi, angajaţi ai Ministerului Afacerilor Interne.

După trei zile competitive, Curuț Gabriel a obținut locul 1 la categoria +45 de ani, fiind premiat cu medalia de aur, iar Oprea Alin s-a clasat pe locul 8.

Premiile au fost acordate de către comisar-şef Crînguş Nicolae, din cadrul Centrului Cultural al M.A.I.