Intrare gratuită de Sfântul Andrei și de Ziua Națională a României, la Muzeul Național al Banatului

Intrare gratuită de Sfântul Andrei și de Ziua Națională a României, la Muzeul Național al Banatului

Intrare gratuită de Sfântul Andrei și de Ziua Națională a României, la Muzeul Național al Banatului

În cele două zile de sărbătoare porțile Bastionului Maria Theresia se deschid larg pentru toți cei care vor să trăiască o experiență culturală aparte. Istorie, artă, eleganță și spiritualitate, toate sub același acoperiș, transmit reprezentanții Muzeului Național al Banatului.

Intrarea este gratuită atât pe 30 noiembrie, de Sfântul Andrei, cât și pe 1 Decembrie, de Ziua Națională.

CITEȘTE ȘI: Se închide circulația pe mai multe străzi din Timișoara, în perioada 29 noiembrie – 6 decembrie

Programul de vizitare al muzeului este între orele 10:00 – 18:00 și se vor putea vizita expozițiile permanente și temporare: „Istoria militară a Banatului”, „Spațiile Oravitzan”, „Femeia Belle Époque: Frumusețe și Eleganță”, expoziția fotodocumentară „170 de ani de la înființarea Episcopiei Greco-Catolice de Lugoj”.

Sursa foto: Muzeul Național al Banatului/Facebook


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *