
Încă trei puncte în contul Dumbrăviței.
După ce au debutat cu o frumoasă victorie în deplasare în acest sezon de primăvară, fotbaliștii de l-a CSC Dumbrăvița și-au confirmat forma bună și în weekend-ul încheiat recent.
Și nu a fost un test ușor, pentru că oaspete în Banat a fost ex-divizionara din SuperLigă, Politehnica Iași.
Timișenii au reușit însă să învingă în cele din urmă gruparea moldavă, golul victoriei elevilor lui Florin Fabian fiind semnat de Alexandru Misarăș, în minutul 55.
CSC Dumbrăvița: Mikloș – Popovici, Panaite, Șeroni (cpt.), Misarăș, Gladun – Cibi (Ciurel 76′), Vasile – Curescu (Massaro 76′; Morariu 83′), Gondiu (Cristea 83′), Buțu (Calotă 58′).
Rezerve neutilizate: Toroc – Butnărașu, Sofran, Hodoșan. Antrenor: Florin Fabian.
(foto sporttim.ro).


