Iasmina Covaciu, o poliţistă din Timişoara, medaliată la Campionatul European de Judo al Polițiștilor

În perioada 13-17.06.2024 a avut loc, la Sofia, a XVI-a ediție a Campionatului European de Judo al Polițiștilor, la care au participat peste 200 de sportivi din 16 țări.

I.P.J. Timiș a fost reprezentat de agent Covaciu Iasmina-Georgiana din cadrul Secției 1 Urbane Timișoara, care a obținut locul 3 la categoria -57 kg.

La proba pe echipe, România s-a clasat pe locul 1, învingând în finală echipa Germaniei, iar pe locul 3 au fost echipele Austriei și Franței.

„Performanța sa remarcabilă în cadrul Campionatului European de Judo reprezintă un exemplu de munca asiduă, pasiune și devotament pentru acest sport. Suntem onorați să avem astfel de polițiști în cadrul IPJ Timiș, care prin realizările lor ne amintesc că dedicarea și pasiunea pot transforma fiecare provocare într-o oportunitate de succes”, a transmis IPJ Timiş.

CITEŞTE ŞI: Program de master în expertiză farmaceutică, cosmetică și alimentară unic în România, la Universitatea Politehnica Timișoara

Sursa foto: IPJ Timiş

Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.