Giroceanca Alessia Pop va reprezenta România la Campionatul European de Marș pe Echipe

Giroceanca Alessia Pop va reprezenta România la Campionatul European de Marș pe Echipe

Sportiva Alessia Pop, de la CS Giroc-Chişoda, alături de antrenorul Sorin Staicu, membru în Consiliul Federal al Federației Române de Atletism, reprezintă România la Campionatul European de Marș pe Echipe – Podebrady 2025, în Cehia!

Duminică, 18 mai, Alessia va lua startul în proba de 10.000 m marș, purtând cu mândrie tricolorul și culorile Clubului Sportiv Giroc-Chișoda!

Alessia Pop (18 ani) este cea mai titrată sportivă a clubului girocean. A câştigat numeroase concursuri naţionale şi internaţionale, cel mai recent fiind locul I la Balcaniadă (Grecia, aprilie 2025), ocazie cu care a devenit campioană balcanică în proba de la 10 km marș, categoria de vârstă U20!

Hai, Alessia! Hai, România!

CITEŞTE ŞI: Studentele de la UVT au cucerit medaliile de bronz la Campionatul Național Universitar de Volei


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

One thought on “Giroceanca Alessia Pop va reprezenta România la Campionatul European de Marș pe Echipe

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *