
Pandemia pare să fie dată tot mai mult uitării, iar viața să-și reintre în mersul ei firesc, din care nu pot lipsi ieșirile în natură și voia-bună.
Un eveniment ieșit din comun va fi organizat la sfârșitul acestei săptămâni (25-27 iunie) în satul timișean Rudna, aparținător de comuna Giulvăz.
Este vorba de ”Levănțica fest”, un festival organizat chiar într-un lan de lavandă, cu un decor ca-n poveste și multe surprize.
Doritorii sunt așteptați cu produse din lavandă, gustări sârbești, iar copiii se vor bucura de răsfățul animatorilor, totul într-un peisaj de vis, cu un parfum specific acestui inedit festival.
De asemenea, contra-cost se pot face plimbări prin lanul mov, fotografii, picnicuri și se pot culege flori, neexistând o limită în acest sens.


