Au fost aleşi noii primari ai comunelor şi oraşelor din judeţul Timiş, în urma numărătorii paralele, lista cu edilii-şefi stabiliţi până acum fiind umătoarea:
1. Balinţ – Dănuţ Craşovan (PSD)
2. Banloc – Lucian Trifonescu (PNL)
3. Bara – Ioan Lăzărescu (PSD)
4. Barna – Dumitru Pecora (PSD)
5. Beba Veche – Ioan Bohăncanu (PSD)
6. Becicherecu Mic – Raimond Rusu (PSD)
7. Belint – Laurentiu Tarziu (PNL)
8. Bethausen – Ioan Lihoni (PNL)
9. Biled – Ovidiu Ioan Oprişa (PNL)
10. Birda – Gheorghe Marius Stoian (PSD)
11. Bogda – Iasmin Iovănuţ (PSD)
12. Boldur – Constantin Stoi (PSD)
13. Brestovăţ – Eugen Dobra (PNL)
14. Buziaş – Sorin Munteanu (PNL)
15. Bucovăţ – Gheorghe Pop (PMP)
16. Cărpiniş – Dumitru Marcel Popa (PSD)
17. Cenad – Andrei Tiţa (USR)
18. Cenei – Sîrgian Tănăşin (Partidul Republican)
19. Checea – Daniel Florea (PNL)
20. Chevereşu Mare – Marcel Muia (PSD)
21. Ciacova – Petru Filip (PNL)
22. Comloşu Mare – Ovidiu Ştefănescu (PSD)
23. Coşteiu – Petru Carebia (PSD)
24. Criciova – Romică Catană (PSD)
25. Curtea – Marinel Crăciunescu (Partidul Republican)
26. Darova – Viorel Cherciu (PMP)
27. Denta – Petru Tapanov (PSD)
28. Deta – Petru Roman (PNL)
29. Dudeştii Noi – Ioan Goşa (PNL)
30. Dudeştii Vechi – Bono Cucalan (PNL)
31. Dumbrava – Ioan Ihasz (UDMR)
32. Dumbrăviţa – Horia Bugarin (USR)
33. Faget – Marcel Avram (PNL)
34. Fîrdea – Violeta Murari (PSD)
35. Fibiă – Dorel Carcea (PNL)
36. Foeni – Saveta Moldovan (USR-PLUS)
37. Gataia – Raul Cozarov (PNL)
38. Găvojdia – Dănuţ Stoica (PNL)
39. Ghilad – Cornel Guran (PNL)
40. Ghiroda – Ionuţ Stănuşoiu (PNL)
41. Ghizela – Mircea Mirean (PNL)
42. Giarmata – Claudiu Mihălceanu (PMP)
43. Giera – Radu Ionel Vicol (PSD)
44. Giroc – Iosif Ionel Toma (PSD)
45. Giulvăz – Florentin Cristeţi (PSD)
46. Gottlob – Gheorghe Nastor (PNL)
47. Iecea Mare – Liviu Tomulea (PSD)
48. Jamu Mare – Petre Gagea Neaga (PNL)
49. Jebel – Dan Vatriş (PNL)
50. Jimbolia – Darius Postelnicu (PNL)
51. Lenauheim – Ilie Suciu (PNL)
52. Liebling – Ioan Munteanu (PNL)
53. Livezile – Ştefan Varga (PNL)
54. Lovrin – Marius Vasile Graur (PNL)
55. Lugoj – Claudiu Buciu (PNL)
56. Manaştiur – Ionel Curuţi (PSD)
57. Margina – Ionel Costa (PSD)
58. Maşloc – Ionel Lupu (PNL)
59. Moraviţa – Bogdan Brăzdău (PNL)
60. Moşniţa Nouă – Florin Bucur (PNL)
61. Nădrag – Liviu Munteanu (PSD)
62. Niţchidorf – Dănuţ Drăghici (PSD)
63. Ohaba Lungă – Gigi Murărescu (PSD)
64. Orţişoara – va fi un nou tur de scrutin
65. Otelec – Silvia Fekete (Pro România)
66. Pădureni – Dorin Ignuţa (PNL)
67. Parţa – Daniel Drăgan (PNL)
68. Peciu Nou – Gabriel Drăgan (PSD)
69. Periam – Cornel Dumitraş (PSD)
70. Pesac – Cornel Toma (PSD)
71. Pietroasa – Virgiliu Ciocea (PNL)
72. Pişchia – Ioan Sas (PNL)
73. Racoviţa – Nicolae Negru (PSD)
74. Recaş – Pavel Teodor (PSD)
75. Remetea Mare – Ilie Golubov (PSD)
76. Săcălaz – Nicu Viorel (PMP)
77. Sacoşu Turcesc – Gabriel Koller (PNL)
78. Şag – Flavius Roşu (PSD)
79. Sânandrei – Claudiu Coman (PNL)
80. Şandra – Savu Luchian (PNL)
81. Sânmihaiu Român – Viorel Marcuţi (PSD)
82. Sânnicolau Mare – Dănuţ Groza (PNL)
83. Sânpetru Mare – Viorel Popovici (PSD)
84. Saravale – Sava Stoian (PSD)
85. Satchinez – Florin Cheaua (PNL)
86. Secaş – Simion Pop (PNL)
87. Ştiuca – Vasile Bejera (PNL)
88. Teremia Mare – Cornel Gui (PNL)
89. Timişoara – Dominic Samuel Fritz (USR-PLUS)
90. Tomeşti – Costel Medelean (PNL)
91. Tomnatic – Vasiu Stoian (PSD)
92. Topolovăţu Mare – Ovidiu Doţa (PNL)
93. Tormac – Marius Lazăr (PNL)
94. Traian Vuia – Vasile Petruescu (PSD)
95. Uivar – Bogdan Săvulescu (PMP)
96. Valcani – Dragoş Buicu (PNL)
97. Variaş – Nicolae Birău (Pro România)
98. Victor Vlad Delamarina – Ioan Cristian Cardaş (PSD)
99. Voiteg – Tudor Nicolae Marinescu (PSD)
Doamne, ce popor naiv, ca sa folosesc un cuvint frumos! Multe localitati, cu aceeasi primari, care au avut dosare, moralitate indoielnica, traseisti politici ! Va vindeti pentru orice! Nu va informati, nu alegeti si independenti, stati toata ziua si va timpeste vulpita.
Sunteti siguri sau ati copiat gresit din alta parte?