Defecțiune tehnică la rețeaua primară de termoficare. Colterm întrerupe furnizarea apei calde și a încălzirii pe câteva străzi din Timișoara

O zonă întinsă a Timişoarei rămâne fără apă caldă de la Colterm!

Defecțiune tehnică la rețeaua primară de termoficare. Colterm întrerupe furnizarea apei calde și a încălzirii pe câteva străzi din Timișoara

Colterm anunță că, în data de 03 aprilie, între orele 08:00 și 15:00, va fi întreruptă furnizarea apei calde de consum și a încălzirii la PT 37, pentru remedierea unei defecțiuni tehnice apărute la rețeaua primară de termoficare a Municipiului Timișoara.

Zone afectate sunt Calea Aradului, Carei, Cugir, Dej, Felix, în total 27 de branșamente.

CITEȘTE ȘI: Peste 10.400 de noi dosare au fost aprobate în programul Casa Verde Fotovoltaice

La finalizarea lucrărilor, apa poate prezenta fenomenul de turbiditate pentru o scurtă perioadă de timp.

Se recomandă evitarea utilizării acesteia în scopuri menajere până la limpezirea completă.


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *