De Ziua României, președintele Asociaţiei „Valea Dacilor” şi-a pus capăt zilelor folosind tricolorul

mort tricolor

Președintele Asociației Culturale „Valea Dacilor”, Rareș Demian, a fost găsit mort, în această dimineaţă, în Orăștioara de Sus, Hunedoara. Bărbatul şi-ar fi pus capăt zilelor de chiar de Ziua României, folosindu-se de un tricolor.

CITEȘTE ȘI: Tragedie în vestul țării: bărbat găsit mort în casa cuprinsă de flăcări

Tânărul de 33 de ani avea un copil mic. Polițiștii au deschis o anchetă în acest caz.

„Se fac cercetări cu privire la circumstanțele în care a survenit decesul bărbatului de 33 de ani. Din primele verificări, trupul acestuia nu prezenta urme de violență, neexistând suspiciuni de comiterea vreunei fapte penale. Cauzele morții vor fi stabilite în urma necropsiei cadavrului”, a declarat comisarul Bogdan Nițu, purtătorul de cuvânt al IPJ Hunedoara, conform observator.tv

Pasionat de trecutul înaintașilor noștri, Rareș Demian, în calitate de președinte al Asociației „Valea Dacilor”, s-a implicat în organizarea de evenimente cu tematică istorică. Festivalul de reconstituire istorică „Frăția Lupilor”, care a ajuns în acest an la a III-a ediție, a fost una dintre manifestările care l-au avut ca organizator.

Împreună cu ansamblul de dansuri tradiționale, hunedoreanul a fost la Roma, unde a jucat Călușul la „Natale di Roma”, sărbătoare europeană dedicată fondării fostei Capitale a Imperiului Roman.


Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *