CS Krepelka Motorsport şi ACS Pro Timiş, din nou pe podiumurile naţionale

CS Krepelka Motorsport şi ACS Pro Timiş au aliniat la start doi şi, respectiv, patru piloţi în etapele desfăşurate în weekend la Ploieşti în cadrul Campionatului Naţional de Îndemânare Auto (CNIA) şi Campionatului Naţional de Super Slalom (CNSS).

La CNSS, reprezentând CS Krepelka Motorsport, Mihai Alexandrescu a ocupat locul al treilea la clasa A2, iar colegul său Mihai Şurubariu a fost primul la clasa A3 şi al treilea la clasa maşinilor modificate.

De la ACS Pro Timiş au participat la Ploieşti, tot în cadrul CNSS, Dragoş Cristea, Alexandru Gîdea şi Cristian Antoche, în timp ce Ionuţ Varia a concurat la CNIA. Cristea s-a clasat al treilea la clasa Juniori 14-16 ani, Varia a fost pe poziţia a treia la clasa Debutanţi 2, Antoche a încheiat cu al cincilea cel mai bun timp la clasa A3, iar Gîdea a fost al şaptelea la clasa Juniori 16-18 ani. De subliniat că Varia şi Gîdea s-au aflat la prima participare, ei fiind cei mai proasteţi veniţi în echipă.

Juniorii Vlad Tătăreanu şi Eric Stoian au fost alături de echipă, dar nu au concurat în weekend.

CITEŞTE ŞI: Iguana Fight Team se mută în casă nouă

„Mulţumim Consiliului Judeţean Timiş şi partenerilor privaţi Dan Lazăr (Ducodan), Mirko Peroni (Rossini), Florin Diaconescu (OPR Asfalt), Lucian Perescu (Constructim), Cristian Corlan (Corlan Trans), Adriana Dobriceanu (Murali Store), Cornel Creţu (Lic 29), Girod – Semnalizare Rutieră, Marcel Petrea (Unicornul Car), Cristian Fedor (Cooglio-XGC), Diana Szijarto (Imi Moni Oil), Remus Suiugan (Imperium), Horaţiu Haţegan (Ecorec-Tim), Călin Otescu (OTE Group), Leonard Hantig (LC Electric Plus), Mihai Ciama (Expert Petroleum Stations), Foraj Vest, Alexandru şi Mariana Pantiş (Oţel Service), Strong Build Solutions, Ştefan Dancs (Haytis Grup), Cristian Rus (RED Credit IFN), Kiki & Iri – materiale de construcţii, Pro Manucom – materiale de construcţii, Timburg – produse cosmetice, Proexib Instal, Foraj Vest (Andreea şi Damir Coici), D Auto Xpert, Tecno Ceramiche Design, Elmas Pagad (Dumitru Petrina) şi Proflex Vest”, ne-a declarat Alexandru Krepelka, preşedintele celor două cluburi timişorene de automobilism.

Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.