Cristina Neagu, golul 1.000 în Champions League! Bietigheim – CSM București: 25-27. Video

Cristina Neagu, golul 1.000 în Champions League! Bietigheim - CSM București: 25-27. Video

CSM București s-a impus duminică pe terenul echipei germane Bietigheim, cu scorul de 27-25 , în etapa a 12-a din Liga Campionilor. Victoria a asigurat calificarea în sferturile competiției.

CSM București, care avea nevoie doar de un egal pentru a-și asigura matematic calificarea direct în „sferturi”. a reușit să își ia revanșa după meciul tur, când s-a terminat la egalitate, 28-28.

Cu două etape înainte de finalul fazei grupelor, CSM București are 21 de puncte și este pe primul loc. Kristiansand are 19 puncte, fiind pe locul 2, iar Odense este pe 3, cu 14 puncte.

Cu 1 minut și 30 de secunde înainte de finalul meciului, Cristina Neagu a marcat al 5-lea gol din meci și, totodată, golul 1000 în Liga Campionilor!

Cristina a devenit a treia jucătoare care depășește această bornă, după Jovanka Radicevic și Anita Gorbicz.

Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.