Coronavirus, 2 august 2021: patru cazuri noi în Timiș

89 de noi cazuri de coronavirus, în județul Timiș

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 137 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba21293-2**0,04
2.Arad2371860,03
3.Argeș2750420,02
4.Bacău2614630,05
5.Bihor2930910,02
6.Bistrița-Năsăud1191300,05
7.Botoșani1421310,03
8.Brașov4371420,03
9.Brăila1331500,02
10.Buzău1260410,03
11.Caraș-Severin1149800,02
12.Călărași1009860,07
13.Cluj5776090,10
14.Constanța43089110,08
15.Covasna856000
16.Dâmbovița2253510,03
17.Dolj2675500,05
18.Galați2769540,03
19.Giurgiu1104710,03
20.Gorj922600,02
21.Harghita829810,02
22.Hunedoara2291510,08
23.Ialomița1080310,02
24.Iași4257030,08
25.Ilfov4529490,21
26.Maramureș20456-1**0,05
27.Mehedinți834500,02
28.Mureș2400740,02
29.Neamț1901230,02
30.Olt1464400,02
31.Prahova3553830,05
32.Satu Mare1307340,09
33.Sălaj1095900,03
34.Sibiu2653420,03
35.Suceava2427140,03
36.Teleorman1374900,04
37.Timiș5448740,09
38.Tulcea845520,04
39.Vaslui1601820,03
40.Vâlcea1645900,01
41.Vrancea1069900,01
42.Mun. București184238330,14
43.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

662*

16
TOTAL1.083.478137

Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

0 Comments

No Comment.