Coronavirus, 12 iunie 2021: rata de infectare în Timiș – 0,11

212 cazuri de îmbolnăvire de COVID-19 în Timiș. Localitățile în care au apărut infectări

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 127 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2125030,24
2.Arad2365240,13
3.Argeș2740550,2
4.Bacău2604710,06
5.Bihor2926300,17
6.Bistrița-Năsăud1186710,05
7.Botoșani1416410,08
8.Brașov43669100,14
9.Brăila1328300,1
10.Buzău1257700,08
11.Caraș-Severin1147120,19
12.Călărași1004820,07
13.Cluj5750860,16
14.Constanța4292630,1
15.Covasna854700,1
16.Dâmbovița2248320,1
17.Dolj2661200,08
18.Galați2762640,14
19.Giurgiu1101520,09
20.Gorj920710,02
21.Harghita827430,11
22.Hunedoara2286310,07
23.Ialomița1077730,12
24.Iași4237910,09
25.Ilfov4507300,14
26.Maramureș2038030,07
27.Mehedinți833200,08
28.Mureș2394320,12
29.Neamț1895230,14
30.Olt1459500,09
31.Prahova35315110,25
32.Satu Mare1297810,06
33.Sălaj1093940,1
34.Sibiu2649310,16
35.Suceava2420030,07
36.Teleorman1370770,1
37.Timiș5430440,11
38.Tulcea843100,06
39.Vaslui1597400,09
40.Vâlcea1642210,13
41.Vrancea1068410,06
42.Mun. București183562260,15
43.Cazuri noi nealocate pe județe 

 

   460*

5 
TOTAL1.079.657127 
0 Comments

No Comment.