ASU Politehnica, învinsă la Mioveni

ASU Politehnica Timisoara CS Mioveni

După frumosul succes cu Petrolul Ploieşti, 3-0 pe stadionul „Dan Păltinişanu”, pentru ASU Politehnica Timişoara a urmat o înfrângere la limită cu o altă fostă prim-divizionară.

În această seară, la Mioveni, în prologul rundei a 27-a, echipa pregătită de Cosmin Petruescu a fost învinsă cu 1-0.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Hergheligiu, în minutul 26, cu un şut de la 25 de metri deviat de căpitanul polist Mera.

Alb-violeţii au avut ocazia să egaleze de la punctul cu var. Ursu a fost faultat în careu, în minutul 63, şi tot el a executat penalty-ul. A nimerit însă bara, iar scorul a rămas 1-0 în favoarea gazdelor.

CS Mioveni: F. Croitoru – Kilyen, Celea, Beţa, Burnea – Rădescu, Lazăr, Traşcu (Şerban ’70), Hergheligiu (Boboc ’81) – Balint (Năstăsie ’60), Măzărache. Rezerve neutilizate: Sima, C. Alexe, Gherghe, Călin. Antrenor: Daniel Opriţa.

ASU Politehnica Timişoara: Murariu – Jurj, Mera, Scutaru, Cherecheş – Vasile (Trip ’79), Ignea – Manea (Vidrăsan ’84), M. Ene (Dros ’90), Bedea – Ursu. Rezerve neutilizate: Borbei, Radu, Gaşpar, Coadă. Antrenor: Cosmin Petruescu.

Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.