
Miercuri, între orele 8 și 20, se va întrerupe furnizarea apei pe Strada Constructorilor și pe Calea Moșniței, pentru remedierea unei defecțiuni de pe conducta magistrala de alimentare cu apă de pe Strada Constructorilor.
Vor fi afectate firmele din zonă: Azur, Tehnomet, Holcim, Petrom (depozit) și postul trafo de pe Calea Moșniței.
La reluarea alimentării cu apă rece este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure. Această perturbare fiind de scurtă durată, Aquatim recomandă clienților să nu se folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea ei completă.
De asemenea, consumatorii sunt sfătuiți să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesitățile pe perioada anunțată.