Aproape 90 de persoane s-au prezentat în Urgență la Spitalul Județean din Timișoara, în noaptea de Înviere

Aproape 90 de persoane s-au prezentat în Urgență la Spitalul Județean din Timișoara

Aproape 90 de persoane s-au prezentat în Urgență la Spitalul Județean din Timișoara, în noaptea de Înviere

Activitate intensă, în noaptea de Înviere, pentru medicii, asistentele și personalul auxiliar din Unitatea de de Primiri Urgențe (UPU) a Spitalului Spitalului Clinic Județean de Urgență „Pius Brînzeu” Timișoara.

CITEȘTE ȘI: Întreruperi de curent electric în județul Timiș, în perioada 22 – 25 aprilie

În Unitatea de Primiri Urgențe s-au prezentat noaptea trecută 86 de pacienți, 12 pacienți au fost internați pentru tratamente de specialitate, iar 20 au fost transferați către alte spitale.

„Suntem obișnuiți ca în perioadele de sărbătoare activitatea să fie intensă. Prioritatea noastră este sănătatea și siguranța pacienților”, a transmis medicul coordonator din tură.


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *