Alexandru Matei, medalie de aur la Openul de la Malaga (video)

Alexandru Matei, medalie de aur la Openul de la Malaga.

Sportivul caransebeșean Alexandru Matei, în vârstă 20 de ani, a câștigat Openul de Judo Seniori, organizat la Malaga, în Spania! Acesta a obținut medalia de aur după ce și-a învins toți adversarii de la categoria 60 de kg! În finală (video mai jos), Matei a trecut prin ippon de campionul Olandei!

„Alexandru Matei, medalie de AUR la Cupa Europei de la Malaga (Spania), la categoria 60 kg! Sportivul nostru acumulează puncte importante în clasamentul mondial, care se ia în calcul la calificarea pentru Jocurile Olimpice de la Paris!”, au titrat cei de la CS Dinamo București, clubul la care este legitimat acum Matei.

La concursul din Spania, la care au participat 355 de judoka din 35 de ţări, 211 la masculin şi 144 la feminin, Matei a fost asistat de către antrenorul Dragoș Bolbose.

CITEŞTE ŞI: „Leii” din Banat atacă Alpe Adria Cup

Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.