
Accident rutier grav în Timișoara. Au fost implicate trei autoturisme, o femeie a ajuns la spital / Trafic aglomerat
Trei autoturisme au fost implicate, vineri, într-un accident rutier produs pe Calea Torontalului din Timișoara. În urma incidentului, o femeie a ajuns la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Potrivit polițiștilor, un bărbat, de 32 de ani, a condus un autoturism pe Calea Torontalului dinspre Strada Grigore Alexandrescu înspre drumul care face legătura între Calea Torontalului și Calea Aradului, iar la un moment dat, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism ce circula regulamentar în fața sa, condus de către o femeie, de 23 de ani.
CITEȘTE ȘI: O nouă grădiniță cu program prelungit, la Șag. Investiție de peste 4,5 milioane de lei
În urma impactului, autoturismul condus de femeia de 23 de ani a fost proiectat într-un alt autoturism, care, de asemenea, circula în fața sa, condus de către o femeie de 23 de ani.
O femeie a fost condusă la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Toți șoferii, au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Trafic aglomerat
Traficul din Timișoara, aglomerat de cele mai multe ori, a fost dat peste cap și în urma producerii acestui accident rutier.
De altfel, timișorenii sunt nevoiți, zilnic, să pornească mult mai devreme spre locul de destinație ținând cont de timpul lung pe care îl petrec blocați în coloanele aproape nesfârșite de mașini.
Sursa foto: Radare Timişoara + Judeţ (Oficial) via Facebook


