Accident în Timiş: trei maşini implicate, o victimă

Accident mortal în județul Timiș

Accident în Timiş: trei maşini implicate, o victimă

Un tânăr, în vârstă de 23 de ani, a condus un autoturism pe DN 6, dinspre DN 59, iar la un moment dat a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 33 de ani, care circula regulamentar în fața sa.

În urma impactului, autoturismul condus de bărbatul în vârstă de 33 de ani a fost proiectat într-un alt autoturism, condus de un bărbat în vârstă de 25 de ani.

Şoferul de 33 de ani a fost transportat la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate.

Toți conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative, a comunicat Poliţia Timiş.

A fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

CITEŞTE ŞI: Dintre orașele mari ale României, proprietățile se închiriază mai lent în Timișoara


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *