
Accident grav în vestul țării, două persoane au fost transportate la spital
Trei persoane au fost rănite în urma unui accident rutier produs în localitatea Șiria O victimă a primit îngrijiri medicale la fața locului, refuzând să fie transportată la spital.
Au intervnit pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de intervenție și două ambulanțe SMURD dintre care una Terapie Intensivă Mobilă.
În accident au fost implicate două autoturisme.
În urma accidentului au rezultat trei victime, dintre care una a rămas blocată într-unul dintre autoturisme și a fost extrasă de pompierii voluntari din cadrul SVSU Șiria.
CITEȘTE ȘI: Cod roșu de caniculă în Timiș. Maxime de 41 de grade
Toate cele trei victime au fost preluate de echipajele medicale. În urma evaluării, două dintre acestea au fost transportate la spital, iar cea de-a treia a refuzat transportul.
Pompierii au acționat și pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la locul evenimentului.
Sursa foto: ISU Arad


