
SCM Politehnica Timișoara susține două meciuri de verificare în această săptămână
Pauza competițională din Liga Națională de Baschet Masculin va fi una activă pentru SCM Politehnica Timișoara.
Echipa pregătită de antrenorul Dragan Petričević va susține două meciuri de verificare în această săptămână, ambele la sala „Constantin Jude”.
Vineri, cu începere de la ora 15, își va măsura forțele cu formația maghiară SZTE-Szedeak Szeged, iar sâmbătă, de la ora 19, va da piept cu selecționata americană Euro-Grades Scouting Combines.
Va urma un alt test, joia viitoare, tot pe teren propriu, cu prim-divizionara CSM Târgu Jiu. Echipa bănățeană își va relua evoluțiile oficiale sub panou pe 6 martie, când va juca la Galați.


