
Un biciclist s-a izbit de o maşină la Timişoara
Un bărbat de 35 de ani se deplasa pe bicicletă pe aleea pietonală din Parcul Andrei Mocioni, iar la pătrunderea pe drumul public ar fi intrat în coliziune cu un autoturism, ce circula regulamentar dinspre bulevardul Revoluției înspre strada Academician Dimitrie Gusti, condus de către un bărbat în vârstă de 45 de ani, a transmis IPJ Timiş.
În urma impactului, biciclistul a fost rănit, fiind transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Ambii bărbați, au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.



Mda, de cind cu unele indicatoare (ilegale unele…cititi codul rutier) biciclistii cred ca si trotuarul si soseaua sunt ale lor….Pt ei nu conteaza daca dau peste masini sau oameni,ei au…”prioritate”!!!
Din cind in cind face bine sa dai cu capul, te mai scoate din abureli…..