Peste 250 de persoane și 150 de utilaje sunt angrenate pe șantierul drumului de legătură dintre DN 69 și autostrada A1

Peste 250 de persoane și 150 de utilaje sunt angrenate pe șantierul drumului de legătură dintre DN 69 și autostrada A1

Peste 250 de persoane și peste 150 de utilaje sunt angrenate pe șantierul drumului de legătură dintre DN 69 și autostrada A1.

Echipele antreprenorului lucrează 7 zile din 7, iar stadiul general al lucrării la cei 10 km de drum nou a depășit 30%.

Principalele lucrări sunt terasament (umpluturi de pământ, amenajare trepte de înfrățire, stabilizare teren de fundare cu liant hidraulic, așternere strat de balast peste blocaj din piatră brută), la podețe, la poduri și la pasaje. Se lucrează și la viitorul nod rutier cu DN 69 (Timișoara – Arad) și la relocarea de rețele electrice.

Antreprenorul lucrării: Antrepriza de Reparații și Lucrări A R L Cluj S.A.

CITEŞTE ŞI: Mobilizare masivă pe Autostrada A1 Lugoj – Deva, în zona cu tuneluri pentru urși. VIDEO

Sursa foto: DRDP Timisoara


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *