Marele actor Doru Ana a plecat într-o stea…

Marele actor Doru Ana a plecat într-o stea...

Marele actor Doru Ana a plecat într-o stea…. Doru Ana a fost și profesor la Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică „Ion Luca Caragiale” din București (UNATC).

„Unul din profesorii mei de la clasa de actorie, a plecat într-o stea. Actorul DORU ANA. Dumnezeu sa il odihnească!”, a scris pe Facebook actrița Medeea Marinescu.

Doru Ana a absolvit IATC în 1980 la clasa Olgăi Tudorache și a lui Florin Zamfirescu.

CITEȘTE ȘI: Mărturisirea premierului albanez: Am făcut contrabandă cu vaccinuri anti-Covid împreună cu miniștri italieni

Ca actor de teatru a interpretat peste 50 de roluri, pe scenele teatrelor Bulandra, Comedie, National, Creanga, sau în teatrele din țară, la Brașov, Sibiu sau Ploiești, conform Mediafax.

Foto: infoactual.ro


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *