O autospecială a lovit un microbuz, trafic blocat pe autostrada A1

O autospecială a lovit un microbuz, trafic blocat pe autostrada A1

O autospecială care transporta marfa a lovit un microbuz cu persoane pe autostrada A1 Sibiu-Deva. În urma impactului cel puțin o persoană a fost rănită, iar circulația rutieră este blocată pe sensul de mers Sebeș-Sibiu.

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române anunță că accidentul s-a produs vineri, pe Autostrada A1 Sibiu – Deva, la kilometrul 254, în zona localității Șura Mică din județul Sibiu.

CITEȘTE ȘI: Utilizarea drujbelor în grădinărit

Potrivit polițiștilor, șoferul unui microbuz de transport marfă a pierdut controlul volanului din cauza oboselii și a intrat în coliziune cu un microbuz de transport persoane, în care se afla un pasager, care a fost rănit.

Toate cele trei persoane implicate, cei doi șoferi și pasagerul rănit, sunt evaluate medical la fața locului. Circulația rutieră este blocată pe toate benzile sensului de mers Sebeș-Sibiu, conform Mediafax.

Foto: oradesibiu.ro


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *