13 percheziţii în judeţul Timiş, într-un nou caz de trafic de droguri (video)

13 percheziţii în judeţul Timiş, într-un nou caz de trafic de droguri (video)

13 percheziţii în judeţul Timiş, într-un nou caz de trafic de droguri (video)

Miercuri, 26 noiembrie, polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Timișoara, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Timișoara, au pus în aplicare 13 mandate de percheziție domiciliară, în județul Timiș, într-o cauză privind săvârșirea infracțiunilor de trafic de droguri de risc și mare risc și efectuarea, fără drept, de operațiuni cu produse știind că sunt susceptibile a avea efecte psihoactive.

„Din cercetările efectuate a rezultat că, pe parcursul anului 2025, 12 persoane cercetate ar fi procurat, deținut, manipulat și vândut, către consumatori din județul Timiș, diferite cantități de cocaină (drog de mare risc) și substanțe cunoscute sub denumirea generică de cristal, atât din categoria drogurilor de mare risc cât și a produselor psihoactive”, a transmis IPJ Timiş.

Au fost puse în aplicare mandate de aducere, audierile urmând să se desfășoare la sediul D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Timișoara. Acțiunea este realizată cu sprijinul jandarmilor Inspectoratului de Jandarmi Județean Timișoara.

CITEŞTE ŞI: ANAF a descoperit venituri nedeclarate de peste 64 milioane de lei din platforme pentru adulți


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *