Accident mortal în vestul țării! Sunt patru victime

accident mortal 37

Un grav accident s-a petrecut sâmbătă, pe DN6. O persoană şi-a pierdut viaţa, iar alte trei se află în stare gravă la Spitalul din Caransebeş. Printre victime este şi o fetiţă de 12 ani, care se pare că este în comă.

„Accidentul s-a produs pe DN6, în zona localităţii Zăgujeni. Au fost implicate trei autovehicule, un microbuz cu remorcă, un autoturism şi o autoutilitară. Accidentul s-a soldat cu patru victime, şoferul autoutilitarei şi ocupanţii autoturismului“, a informat Magdalena Tocmelea, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă „Semenic“.

Persoana care a decedat este şoferiţa autoturismului care din cauza leziunilor nu a mai putut fi salvată.

„La faţa locului s-au deplasat şi au intervenit pompierii din cadrul Detaşamentului Caransebeş, cu cinci autospeciale, o salvare SMURD, două specializate în descarcerare, o autospecială de stingere şi o autospecială de primă intervenţie şi comandă“, a mai adăugat Magdalena Tocmelea.

De asemenea, la faţa locului au ajuns şi trei ambulanţe şi echipaje ale Inpectoratului Judeţean de Poliţie Caraş-Severin.

Se efectuează cercetări pentru a se afla cu exactitate cauzele producerii accidentului, a informat argument-cs.ro


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *